KS Piast Kołodziejewo - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb

TECO-GRAPHIC-STUDIO

Wszystkie herby naszych ligowych rywali ,a także loga związku itp.zamieszczone na tej stronie jak i stronie młodzików pochodzą z portalu Teco Graphic Studio ,a ich autorem jest założyciel tego serwisu użytkownik Teco.

• autor: Kroczek, 2015-05-22 17:35

Do ośmiu spotkań bez porażki zwiększyli swoją serię piłkarze Piasta Kołodziejewo. Po dobrej i konsekwentnej grze pokonali bez najmniejszych problemów Kujawiankę Strzelno 3-1 (1-0). Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Maciej Szymański ,a jedno trafienie dołożył Piotr Łabuszyński. Bohaterem dnia został jednak Przemysław Kulczak. Zawodnik ustawiony w tym meczu na pozycji stopera popisał się trzema kluczowymi podaniami notując asysty przy wszystkich bramkach. Wygrana ta sprawiła ,że na trzy kolejki przed końcem ( dla nas dwie) zapewniliśmy sobie minimum piątą lokatę w rozgrywkach. Czytaj więcej

Do niedzielnego spotkania w Kujawianką Strzelno przystępowaliśmy bez żadnej presji. Liczba punktów które do tej pory zgromadziliśmy sprawiała ,że tylko cud albo kataklizm mógł ruszyć nas z piątej lokaty. Nie mniej jednak gdy gramy szczególnie na własnym stadionie wygrana jest po prostu naszym obowiązkiem. Jedynym małym zmartwieniem trenera Krzysztofa Wikarskiego była kontuzja ... Krzysztofa Wikasrkiego, której nabawił się na środowym spotkaniu reprezentacji Gminy Janikowo rozgrywanego w ramach elminacji do Igrzysk Olimpijskich. Dlatego też na pozycję stopera przesunięty został grający ostatnio w środku pola Przemysław Kulczak ,a na pozycję defensywnego pomocnika powrócił nieobecny w dwóch ostatnich meczach Krzysztof Kasprzak. Reszta składu to już praktycznie etatowi bywalcy pierwszej jedenastki. Na ławce do dyspozycji pozostali jeszcze Arkadiusz Wilk, Dawid Szymański ,Piotr Walczak oraz doświadczony Tomasz Radecki.

Opis wydarzeń boiskowych nie dostarczy nam zbyt wielu wrażeń. Dosłownie od pierwszego gwizdka widać było ,że obie drużyny grają już pratycznie tylko o pietruszkę. Emocji było jak na lekarstwo ,chociaż w grze wyraźnie dominowaliśmy nad rywalem to jednak w końcowej fazie zawsze brakowało dokładności lub po prostu skuteczności. Na udowodnienie naszej wyższości musieliśmy czekać ,aż do 36 minuty. Wtedy to świetną prostopadłą piłkę do Macieja Szymańskiego zagrał Przemysław Kulczak. Popularny " Mały" znalazł się sam na sam z bramkarzem nie dając mu żadnych szans na skuteczną interwencję. Do przerwy piłkarze ze Strzelna pratycznie ,ani razu nie zmusili do większego wysiłku Przemysława Lichwały. W przerwie w naszej drużynie nastąpiła jedna zmiana Piotra Bachanka zastąpił Arkadiusz Wilk.

Po zmianie stron obraz gry ani trochę się nie zmienił. Nadal kontrolowaliśmy przebieg gry ,a druga bramka wydawała się być tylko kwestią czasu. Niestety mimo tego ,że stwarzaliśmy sobie dobre okazje to tak jak i w pierwszej połowie często brakowało tej przysłowiowej kropki nad i. Po godzinie gry boisko opuścił Krzysztof Kasprzak ,a w jego miejsce pojawił się Tomasz Radecki. W 71 minucie kolejnym świetnym zagraniem popisał się Przemysław Kulczak ,a Piotr Łabuszyński uderzeniem głową posłał piłkę do siatki. Po tym trafieniu na boisku zameldował się trzeci z naszych rezerwowych Dawid Szymański zastępując na prawym skrzydle Piotra Kędziorę. Goście po utracie drugiej bramki starali się chociaż trochę bardziej atakować. Po jednym ze strzałów piłka trafiła tylko w poprzeczkę naszej bramki ,ale już w 82 minucie udana kontra zakończyła się trafieniem kontaktowym dla Kujawianki. Wydawało się ,że w końcówce czekają nas jednak emocje ,ale w takim przekonaniu tkwiliśmy zaledwie przez minutę. Kolejne dobre podanie Przemysława Kulczaka w jeszcze lepszym stylu wykończył Maciej Szymański ustlając wynik spotkania. Chwilę wcześniej na palcu boju pojawił się Piotr Walczak ,który zmienił Piotra Łabuszyńskiego.