KS Piast Kołodziejewo - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb

TECO-GRAPHIC-STUDIO

Wszystkie herby naszych ligowych rywali ,a także loga związku itp.zamieszczone na tej stronie jak i stronie młodzików pochodzą z portalu Teco Graphic Studio ,a ich autorem jest założyciel tego serwisu użytkownik Teco.

• autor: Kroczek, 2014-04-17 15:57

W świetnych nastrojach zasiądą do Wielkanocnego śniadania piłkarze Piasta Kołodziejewo. Na trudnym terenie w Jeziorach Wielkich pewnie 3-1(1-0) pokonali miejscowy zespół i nadal liczą się w walce o najwyższe cele. Bramki dla podopiecznych Roberta Padoła zdobyli Damian Brończyk, Piotr Łabuszyński oraz Damian Radecki z rzutu karnego, natomiast w doliczonym czasie gry Przemysław Lichwała obronił jedenastkę egzekwowaną przez gracza gospodarzy.Zdjęcia z meczu do zobaczenia w galerii. Czytaj więcej.

Przed sobotnim spotkaniem zestawienie wyjściowego składu po raz kolejny przysparzało o ból głowy trenera Padoła. Tym razem jednak głównym zmartwieniem był nadmiar bogactwa w  meczowej kadrze. Po raz pierwszy od .... sam nie pamiętam kiedy do dyspozycji szkoleniowca byli wszyscy zawodnicy zgłoszeni do rozgrywek. Jedynie Krzysztof Kasprzak odczuwał jeszcze skutki kontuzji z pierwszego spotkania ,dlatego jego miejsce w środku pola zajął Radosław Bogusz. W bramce tradycyjnie absolutny numer jeden Przemysław Lichwała. W obronie od lewej Mateusz Szpulecki, rekonwalescent Krzysztof Wikarski, Przemysław Kulczak oraz Artur Niewiadomski. Środkową linię tworzyli Maciej Szymański , Damian Radecki, Piotr Bachanek i wspomniany wcześniej "Radziu". Para napastników to już tradycyjnie Damian Brończyk kapitan drużyny oraz najlepszy strzelec Piotr Łabuszyński.

Już po dotarciu na miejsce na 50 minut przed pierwszym gwizdkiem zauważyć można było ,że głównym czynnikiem dyktującym warunki gry będzie silny porywisty wiatr .Na nieszczęście nasz kapitan przegrał losowanie i to my w pierwszej odsłonie musieliśmy sobie radzić z dodatkowym przeciwnikiem. Gospodarze uskrzydleni grą z wiatrem starali się jak najszybciej przenosić ją długimi zagraniami pod nasze pole karne. Ich prosta i schematyczna taktyka nie stanowiła żadnego problemu dla defensorów Piasta ,a każde dośrodkowanie w pole karne padało łupem czujnego Przemysława Lichwały. W 8 minucie gry lewą stroną przedarł się w pole karne Pogranicza Piotr Łabuszyński ,zagrał wsteczną piłkę do Damiana Brończyka ,który bardzo pewnym strzałem dał gościom prowadzenie. Miejscowi mimo chęci i zaangażowania nie potrafili skonstruować skutecznej ofensywy. Jedynie po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry ,kiedy w naszym zespole zawodziło krycie dochodzili do pozycji strzeleckich. Mecz nie był emocjonującym widowiskiem ,a szczerze mówiąc długimi fragmentami z murawy wiało po prostu nudą. Wpływ na to miał wspomniany wcześniej silny wiatr oraz nie najlepszy stan nawierzchni boiska w Jeziorach Wielkich. Piast dominował na boisku przynajmniej w kilku momentach stwarzając zagrożenie pod polem karnym gospodarzy. Dobrze w środku pola radził sobie Bogusz, który raz za razem powstrzymywał kolejne próby miejscowej drużyny. W 26 minucie do zagranej prostopadłej piłki ruszył Maciej Szumański oraz bramkarz Pogranicza. Pierwszy dopadł do niej zawodnik Piasta po czym został powalony przez golkipera z Jezior Wielkich. Sędzia podjął bardzo kontrowersyjną decyzję o przyznaniu nam rzutu wolnego oraz ukaraniu bramkarza żółtym kartonikiem. W moim jednak odczuciu jeżeli faktycznie faul miał miejsce przed szesnastką to kartonik musiał być koloru czerwonego, ale to tylko moje dywagacje. Mimo prób z jednej i drugiej strony do przerwy nie miała już miejsca żadna klarowna okazja warta odnotowania.

Drugą część gry mogliśmy otworzyć z przytupem. Lewą flanką ile sił w nogach ruszył Piotr Bachanek ,po minięciu obrońców zagrał w pole karnego do Damiana Brończyka ,który jednak posłał piłkę nad bramką. Pięć minut później znów swojej szansy szukał kapitan ,ale tym razem posłał futbolówkę obok prawego słupka.  Powoli z każdą upływającą minutą nasza przewaga stawała się wyraźniejsza ,a kolejne trafienia były tylko kwestią czasu. W 65 minucie na 2-0 strzałem z dystansu podwyższył Łabuszyński uspokajając trochę nerwy na ławce rezerwowych. Trener Padoł desygnował do gry kolejnych swoich rezerwowych. Na placu boju zameldowali się kolejno Marcin Fulara, Piotr Kędziora, Piotr Walczak oraz Maciej Górczyński. Na dziesięć minut przed końcem losy spotkania wydawały się być rozstrzygnięte. Po zagraniu ręką w polu karnym przez jednego z obrońców sędzia bez wahania podyktował jedenastkę dla Piasta. Do piłki podszedł Damian Radecki i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza. Niestety chwilę później po szybko rozegranym rzucie wolnym i gapiostwie obrońców tracimy gola. Gospodarze zerwali się już ostatkiem sił do odrabiania strat, ale minuty upływały nieubłagalnie. Gdy wydawało się ,ze lada moment arbiter z Lubrańca zakończy zawody po starciu w naszym polu karnym padł napastnik miejscowych. I chociaż wydawało się ,że to on przewinił w tej akcji to sędzia wskazał na "wapno" tym razem przeciw nam. Do piłki podszedł zawodnik gospodarzy ,który technicyzm uderzeniem   podcinką chciał zaskoczyć Lichwałę. Nie wiedział chyba jednak z kim tańczy, ponieważ "Lichy" jak na doświadczonego bramkarza przystało obronił to uderzenie, a przy próbie dobitki został bezpardonowo zaatakowany, po czym sędzia zakończył zawody, a my mogliśmy się cieszyć z ciężko wywalczonych trzech punktów na jakże gorącym terenie.