KS Piast Kołodziejewo - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb

TECO-GRAPHIC-STUDIO

Wszystkie herby naszych ligowych rywali ,a także loga związku itp.zamieszczone na tej stronie jak i stronie młodzików pochodzą z portalu Teco Graphic Studio ,a ich autorem jest założyciel tego serwisu użytkownik Teco.

• autor: Kroczek, 2013-09-25 11:23

Po bardzo dobrym spotkaniu mimo fatalnej postawy arbitrów zespół Piasta Kołodziejewo odniósł w pełni zasłużone i zdecydowane zwycięstwo pokonując na wyjeździe LZS Świątkowo 2-0 (1-0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli Damian Radecki z rzutu karnego i Krzysztof Kasprzak z rzutu wolnego. Czytaj więcej.

Już w ubiegłym tygodniu nasza sytuacja kadrowa wyglądała bardzo kiepsko. Po meczu ze Zniczem do grona kontuzjowanych zawodników dołączyli Erwin Woźniak i Piotr Łabuszyński ,czyli dwójka naszych etatowych napastników. Na szczęście na ostatnim treningu w zajęciach uczestniczyli powracający po urazach Damian Brończyk ,Piotr Kędziora oraz Artur Niewiadomski co chociaż trochę napawało optymizmem. Biorąc pod uwagę wszystkie przeciwności losu wyjsciowa jedenastka na mecz w Cerekwicy miała dość eksperymentalne ustawienie. W bramce tradycyjnie zobaczyliśmy Przemysława Lichwałę. Parę środkowych obrońców tworzyli Krzysztof Wikarski z Marcinem Fularą. Na lewej obronie zagrał Mateusz Szpulecki z kolei na drugiej stronie powracający do składu Artur Niewiadomski. W środku pomocy zagrało trzech piłkarzy ,a mianowicie Krzysztof Kasprzak, Maciej Górczyński i kapitan drużyny Radosław Bogusz. Za grę na skrzydłach odpowiadali Piotr Walczak na prawym i Przemysław Kulczak na lewym w miejsce także nieobecnego Piotra Bachanka. Jedynym napastnikiem był Damian Radecki. Imponująco wyglądała ławka rezerwowych na której zasiedli: Damian Brończyk, Piotr Kędziora, Piotr Łabuszyński i Miłosz Lachawiec.

Od początku spotkania widać było ,że Piast przyjechał zgarnąć komplet punktów. Biorąc pod uwagę nowe ustawienie gra wyglądała obiecująco i już w pierwszych minutach mogliśmy wyjść na prowadzenie. Rzut wolny wykonywał Damian Radecki. Piłkę niepewnie nogą wybił bramkarz. Ta trafila na piąty metr do zdezorientowanego Kulczaka ,który fatalnie przestrzelił. Kolejne akcje to ciągłe próby ofensywnej gry ze strony przyjezdnych. Każde zapędy gospodarzy skutecznie kasowała nasza obrona. W 18 minucie przed szansą ponownie byl Kulczak ,ale tym razem piłka ugrzęzła mu w nogach i obrońcy chociaż na chwilę zażegnali niebezpieczeństwo, ponieważ piłkę przejął Piot Walczak ,który został sfaulowany ,a sędzia podjął jak się później okaże jedyną słuszną decyzję tego dnia wskazując na rzut karny. Pewnym egzekutorem został Damian Radecki wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. Od tego momentu nadal kontrolowaliśmy przebieg gry a strzały gospodarzy jeżeli już mogliśmy zobaczyć to były jedynie dziełem przypadku. Do przerwy zatem prowadzimy na trudnym terenie 1-0.

Gdybym wiedzial jakie cyrki w drugiej połowie będzie odstawiał pajac z gwizdkiem to z pewnośćią zabrałbym ze sobą kamerę, a nakręcony materiał starczyl by na obdzielenie kilku programów Ligi + Extra. Ale najpierw trochę o grze bo na boisku w iście sportowej walce również działo się wiele. Gospodarze tę część gry rozpoczęli  z trochę większym animuszem. Zmuszała ich oczywiście do tego sytuacja i niekorzystny wynik. Piast lekko przyczajony szukał swojego szczęścia w kontrach i trzeba przyznać ,że miał swoje okazję na podwyższenie prowadzenia. Prym w zmarnowanych szansach wiódł Przemysław Kulczak ,który mimo wszystko rozgrywał dobre zawody. Praktycznie bezrobotny w całym meczu był nasz bramkarz ,ale gdy trzeba było zachowywał czyjność i koncentrację. Po jednej z akcji z piłką sam na sam z bramkarzem ruszył Damian Radecki. Kiedy już go minął został bezpardonowo wycięty przed polem karnym .Sędzia użył gwizdka i pokazał żółty kartonik naszemu zawodnikowi ,chociaż powinien czerwony bramkarzowi gospodarzy. Był to dopiero początek w wykonaiu nieudacznika w czerni. W kolejnych minutach gospodarze grali z coraz większą brutalnościa i chamstwem ,a sędzia raz po raz karał kartkami....zawodników Piasta. Szansę na podwyższenie prowadzenia miał wprowadzony w 78 minucie Damian Brończyk wychodząc kapitalnie z drugiej linii do prostopadłej piłki. Z kolei w tym przypadku chyba upośledzony asystent dopatrzył się pozycji spalonej !!! Gdy na zegarze wybijała 88 minuta nasza drużyna wykonywał rzut wolny z około 20 metra. Do piłki podszedł Krzysztof Kasprzak ,który kapitalnym uderzeniem ustalił wynik meczu uciszając miejscowych "kibiców". Po chwili pan błazen zakończył spotkanie i mogliśmy dopisać sobie kolejne trzy punkty.

Z mojej strony dodam tylko ,że jeszcze nigdy po wygranym meczu nie byłem tak zdenerwowany. Kiedyś na tej stronie dość niepochlebnie opisałem pracę sędziów z Janikowa określając ich mianem "najgorszych". Chyba jednak z tego miejsca muszę ich przeprosić bo widząc to co wyprawiali sędziowie w dniu dzisiejszym to poziom sędziów z naszej gminy muszę określić jako "International level" . I piszę te wszystkie gorzkie słowa po wygranym spotkaniu. Na koniec winny jestem jeszcze tylko obsadę dzisiejszych zawodów. Jako główny Kamil Kalinowski(Bydgoszcz) oraz Bartosz Kosiak(Bydgoszcz) i Marcin Modry(Bydgoszcz). Jedynym pocieszeniem jest obecność obserwatora ,któremu w pewnym momencie zabrakło już chyba kartek w notatniku.