KS Piast Ko³odziejewo - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb

TECO-GRAPHIC-STUDIO

Wszystkie herby naszych ligowych rywali ,a tak¿e loga zwi±zku itp.zamieszczone na tej stronie jak i stronie m³odzików pochodz± z portalu Teco Graphic Studio ,a ich autorem jest za³o¿yciel tego serwisu u¿ytkownik Teco.

• autor: Kroczek, 2013-08-19 17:31

Po s³abej pierwszej i bardzo dobrej drugiej po³owie zespó³ Piasta Ko³odziejewo pokona³ na w³asnym stadionie KS Brzoza 3-1(0-1). Bramki dla zwyciêzców zdobyli Erwin Wo¼niak ,Artur Niewiadomski z rzutu karnego oraz Piotr £abuszyñski. Potkniêcia g³ównych kandydatów do awansu sprawi³y ,¿e Piast jako jedyny nie straci³ jeszcze punktów w tym sezonie i co najmniej do przysz³ego tygodnia bêdzie samotnie dzier¿y³ fotel lidera. Czytaj wiêcej.

W obu zespo³ach po dwóch pierwszych kolejkach panowa³y z go³a odmienne nastroje. Beniaminek z Ko³odziejewa zgromadzi³ ju¿ 6 punktów , a zwyciêstwo w Nowej Wsi tym bardziej sprawi³o ,¿e nasi pi³karze uwierzyli w swoje mo¿liwo¶ci. Na odwrotnym biegunie znajdowa³ siê KS Brzoza ,który nie ugra³ nawet punktu odnosz±c dwie jak najbardziej zas³u¿one pora¿ki. Nikt jednak go¶ci nie lekcewa¿y³ tym bardziej ,¿e zespó³ ten ma potencja³ i na pewno by³ umotywowany by z³± passê w koñcu prze³amaæ. ¦wiadczyæ o tym mog³a szeroka kadra jak± w Ko³odziejewie zaprezentowali przyjezdni w pe³ni wype³niaj±c meczowy protokó³. Na szczê¶cie w dru¿ynie trenera Pado³a sytuacja poza ma³ym wyj±tkiem mia³a siê podobnie. Ze sk³adu wypad³ Krzysztof Wikarski ,który nadal odczuwa³ skutki urazu jakiego nabawi³ siê w Nowej Wsi. Na szczê¶cie za tydzieñ bêdzie ju¿ gotowy do gry. Ca³a reszta graczy nie narzeka³a na ¿adne urazy i dolegliwo¶ci bêd±c w gotowo¶ci do ostrej walki o ligowe punkty. W porównaniu do meczu w Burzy zmieni³o siê jednak ustawienie i po czê¶ci wykonawcy nakre¶lonej taktyki. W bramce tradycyjnie zagra³ Przemys³aw Lichwa³a. Boki obrony to tak¿e standardowo Artur Niewiadomski i Mateusz Szpulecki , parê ¶rodkowych obroñców tworzyli Rados³aw Bogusz i niezast±piony w tym sezonie Marcin Fulara. Prawa pomoc to sektor w jakim operowa³ Piotr Kêdziora , w ¶rodku harowaæ mieli Damian Radecki i Maciej Górczyñski z kolei na lewej „pompie” biega³ Piotr Bachanek. W ataku bez zmian czyli Piotr £abuszyñski oraz kapitan zespo³u Damian Broñczyk.

Dos³ownie w pierwszej akcji spotkanie mog³o siê dla nas wybornie u³o¿yæ. Nieporozumienie w szeregach obrony go¶ci wykorzysta³ Piotr £abuszyñski ,który po przejêciu pi³ki pêdzi³ sam w kierunku bramki. Niestety chyba zbyt szybko zdecydowa³ siê na uderzenie ,które w dodatku by³o bardzo niecelne. Gdy wydawa³o siê ,¿e ta akcja zwiastuje szybkie wyj¶cie na prowadzenie sta³o siê co¶ kompletnie innego. Szereg katastrofalnych b³êdów w obronie wykorzystuje napastnik Brzozy nie daj±c szans Lichwale. Na trybunach konsternacja ,a w naszych szeregach moment dekoncentracji. Po chwili jednak mogli¶my zdobyæ kolejn± bramkê ,ale znów pomyli³ siê £abuszyñski. Chwilê pó¼niej po raz pierwszy tego dnia poprzeczkê ostemplowa³ Broñczyk. Od momentu strzelenia bramki czyli 3 minuty go¶cie ju¿ nie potrafili zagroziæ naszej defensywie. Chc±c wzmocniæ si³ê w ¶rodku pola trener przeprowadza pierwsz± zmianê. W 20 minucie w miejsce Macieja Górczyñskiego na boisku pojawi³ siê Krzysztof Kasprzak. Mimo przewagi w posiadaniu pi³ki i wielu prób do¶rodkowañ do przerwy nie potrafimy zmieniæ niekorzystnego rezultatu.

W przerwie w naszym zespole nast±pi³a jedna zmiana. Piotra Kêdziorê zmieni³ Erwin Wo¼niak. Od pierwszego gwizdka sêdziego nasi pi³karze pe³ni wiary w koñcowy sukces zabrali siê do odrabiania strat i gry jedynie o komplet punktów. Po 15 minutach ciê¿kiego oblê¿enia widaæ by³o jak Brzoza ga¶nie w oczach ,a nasz zespó³ dopiero siê rozpêdza³. W koñcu po ¶wietnej akcji prawym skrzyd³em pi³kê przed bramkê zagra³ Damian Radecki ,a najsprytniej w polu karnym zachowa³ siê Erwin Wo¼niak doprowadzaj±c do wyrównania. Oczywi¶cie i pi³karzom i kibicom Piasta by³o to za ma³o ,wiêc ch³opcy jeszcze podkrêcili tempo za wszelk± cenê d±¿±c do przechylenia szali na swoj± korzy¶æ. Go¶cie rozpaczliwie bronili siê ju¿ praktycznie we w³asnym polu karnym nie maj±c si³ na ¿adne wyj¶cie ofensywne. G³êbok± defensywê Brzozy wykorzysta³ rozgrywaj±cy ¶wietne zawody Damian Broñczyk ,który w profesorski sposób wywalczy³ ewidentny rzut karny. Do pi³ki ustawionej na 11 metrze podszed³ Artur Niewiadomski i pewnym uderzenie wyprowadzi³ Piasta na prowadzenie tym samym zdobywaj±c swoj± pierwsz± bramkê na szczeblu A-klasy w wieku…35 lat. Chwilê po bramce Piotra Bachanka zmieni³ Przemys³aw Kulczak . Od tej chwili przeszli¶my tak¿e na 5 obroñców ,ale go¶cie nie mieli ani si³ ,ani pomys³u na wyrównanie. Dlatego chc±c umiliæ licznie zgromadzonym kibicom te ostatnie minuty to pi³karze Piasta postanowili zdobyæ jeszcze jedn± bramkê. D³ugo nie musieli¶my czekaæ na tak± chwilê. Po ³adnej solowej akcji po miniêciu kilku rywali i bramkarza pi³kê do siatki skierowa³ Piotr £abuszyñski po czê¶ci rehabilituj±c siê za sytuacje z pierwszej po³owy. W miêdzyczasie poprzeczkê ponownie atomowym strza³em obi³ Broñczyk . Ten sam zawodnik móg³ tak¿e podwy¿szyæ prowadzenie chwile pó¼niej ,ale jego próbê z kilku metrów obroni³ bramkarz ,a przy dobitce Kulczak nie trafi³ w pi³kê. Ostatni± szansê na bramkê dla Piasta mia³ Piotr Walczak wprowadzony w 85 minucie za zbieraj±cego ogromne brawa Damiana Radeckiego. Obroñcy go¶ci rozst±pili siê niczym morze przed Moj¿eszem ,a zaskoczony Piotr popêdzi³ sam na sam z bramkarzem. Niestety jego mierzone uderzenie dos³ownie o w³os minê³o ¶wiat³o bramki. Chwilê pó¼niej sêdzia zakoñczy³ spotkanie które nasz zespó³ wygra³ w pe³nie zas³u¿enie.

Pi³karz meczu: Damian Broñczyk, Damian Radecki