KS Piast Kołodziejewo - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb

TECO-GRAPHIC-STUDIO

Wszystkie herby naszych ligowych rywali ,a także loga związku itp.zamieszczone na tej stronie jak i stronie młodzików pochodzą z portalu Teco Graphic Studio ,a ich autorem jest założyciel tego serwisu użytkownik Teco.

• autor: Kroczek, 2012-04-20 08:21

W rozegranym dzisiaj spotkaniu Piast Kołodziejewo pokonał na wyjeździe LZS Palczyn ,aż 7-1(5-1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli:Damian Brończyk x3, Damian Radecki x2, Artur Niewiadomski i niezawodny ostatnio Maciej Małkowicz.W galerii są już zdjęcia z tego meczu.Czytaj więcej.

Na mecz do Pęchowa jechaliśmy po trzy punkty ,ale w najśmielszych snach nikt z nas nie przypuszczał,że tak łatwo uporamy się z miejscowym LZSem. Odkąd pamiętam drużyna z Palczyna była bardzo wymagającym rywalem i zawsze liczyła się w walce o awans do A-klasy.Tym bardziej na własnym boisku mogli stawić zacięty opór naszej drużynie.Biorąc po uwagę fakt,że w pierwszym meczu rundy wiosennej urwali punkty Olimpii Dąbrowa.Jednak już od pierwszych minut ,a nawet sekund do frontalnych ataków ruszyli piłkarze Piasta Kołodziejewo,którzy tworzyli sobie jedną sytuację za drugą,ale fatalnie pudłowali z dogodnych pozycji.Prym w strzelaniu obok bramki wiedli Maciej Małkowicz z Damianem Radeckim ,którzy tylko w sobie wiadomy sposób nie posłali piłki do bramki.Mimo tych zmarnowanych "setek" wydawało sie ,że gole dla Piasta są tylko kwestią czasu. Jednak w 20 minucie na trybunach gdzie w większości zasiadali kibice z Kołodziejewa zapanowała konsternacja. Gospodarze po raz pierwszy zapuścili się pod nasze pole karne i oddali groźny strzał ,który na poprzeczke sparował Przemysław Lichwała jednak w chwile później napastnika z Palczyna w polu karnym faulował Piotr Walczak i baaaardzo słaby tego dnia arbiter słusznie wskazał na "wapno". Zawodnik miejscowych skutecznie egzekwował ten stały fragment gry i w tym momencie przegrywaliśmy. W następnych paru minutach w naszą gre wkradła się nerwowość co doprowadziło do sporego chaosu na boisku. Ten stan trwał zaledwie pięć minut gdyż w 26 minucie spotkania Damian Radecki wyłożył piłkę do Damiana Brończyka, a ten bardzo pewnym strzałem doprowadził do wyrównania .Od tego momentu lokomotywa zwana Piastem Kołodziejewo zaczeła się napędzać i nikt ani nic nie mogło jej zatrzymać. W chwile potem w polu karnym pada strzelec pierwszej bramki i mamy drugą jedenastke tym razem dla gości.Do piłki podszedł Damian Radecki i bez problemów wyprowadził Piasta na prowadzenie. Trzecie trafienie do tak zwany "klasyczny Różowy". Po dośrodkowaniu w pole karne Maciej Małkowicz swoim okrzykiem zmylił obronę i bramkarza miejscowych i z najbliższej odległości wpakował piłkę do pustej bramki.Kolejne trafiena w tej częsci gry to bramki Damianów Radeckiego i Brończyka i wynikiem 5-1 kończy się pierwsza częśc spotkania.Warto odnotować,że nasi piłkarze zdobyli pięć bramek w dwadzieścia minut.
Już po pierwszej częsci gry wiadomo było ,że nic złego nie może się nam już przytrafić. Dlatego też nasi piłkarze zaczeli grać spokojniej zwracając wiekszą uwagę na własne zdrowie ponieważ do końca sezonu jeszcze 8 spotkań. Mimo to nadal gra toczyła się pod absolutne dyktando Piasta ,a gospodarze ani na moment nie potrafili zagrozić bramce "Lichego".W tej cześci gry dołożyliśmy dwa trafienia.Najpierw do siatki trafił Damian Brończyk, a wynik ustalił Artur Niewiadomski ,który po kapitalnym rajdzie ze stoickim spokojem pokonał bramkarza miejscowych.(Jeśli pomyliłem kolejność tych bramek to prosze mnie poprawić).Do końca spotkania mimo jeszcze kilku dogodnych okazji wynik nie uległ zmianie ,a szanse dłuższej gry dostali rezerwowi.Absolutnym debiutantem w żółto-zielonych barwach był Szymon Jagielski ,który w przeszłości reprezentował Unię Janikowo i drużynę Zootechnika Kołuda Wielka.Natomiast całe spotkanie na pozycji stopera rozegrał były, a teraz już obecny gracz Piasta Macjej Górczyński,który tak jak wspomniany wcześniej Szymon pokazał się z bardzo dobrej strony i na pewno będzie wzmocnieniem w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.W następnym spotkaniu w najbliższą niedzielę nasz zespół podejmie na własnym stadionie Promień Szczepanowo.Przymominam ,że w tym tygodniu treningi odbędą się w środe i piątek o godzinie 17-młodzicy ,a  o 18-seniorzy.

Lichwała-Niewiadomski,Górczyński,Fulara,Modliński(Szpulecki)-Walczak(Ratajczyk),Małkowicz(Jagielski),Bogusz,Kędziora-Brończyk(c),Radecki(Priebe)